SON DAKİKA

Vali Su, Anadolu Ajansı’nın ‘Yılın Fotoğrafları’ Oylamasına Katıldı

Bu haber 06 Aralık 2019 - 17:49 'de eklendi ve 167 kez görüntülendi.

Vali Ali İhsan Su, Anadolu Ajansı (AA) tarafından düzenlenen “Yılın Fotoğrafları” oylamasına katıldı.

Sahil Valilik’te gerçekleşen oylamada AA foto muhabirlerinin yurt içi ve yurt dışında çektiği fotoğraflar hakkında AA Mersin Muhabiri Ünal Uysal’dan bilgi alan Vali Ali İhsan Su, haber, yaşam ve spor kategorilerindeki fotoğrafları yakından inceledi.

Fotoğraflarla ilgili bir değerlendirmede bulunan Vali Su, yarışma için seçilen fotoğrafların her birinin ayrı güzellikte ve önemde olduğunu belirterek; “Üç dalda da çok güzel ve seçmesi bir hayli zor olan fotoğraflar var. Özellikle ilimizdeki çok özel bir mağara olan Gilindire Mağaramız ve içindeki Aynalı Göl’de dünya rekortmeni sporcumuz Şahika Ercümen’in 100 metre tek nefes ile dalış yaparak dünya rekoruna imza attığı fotoğraf çok güzeldi. Bu anlamda böyle bir fotoğraf karesinin olması da beni çok sevindirdi.” ifadelerini kullandı.

Anadolu Ajansı çalışanlarının ortaya koyduğu çalışmalarla çok güzel eserlere imza attıklarını belirten Vali Ali İhsan Su, AA çalışanlarına yürüttükleri çalışmalarında başarılar diledi.

Vali Su, haber kategorisinde Behçet Alkan’ın “Mehmetçik Çocukların Yüzünü Güldürdü”, yaşam kategorisinde Erdal Türkoğlu’nun “Yapraklar Arasında”, spor kategorisinde ise Şebnem Coşkun’un “Şahika Ercümen’den Dünya Rekoru” isimli çalışmasına oy verdi.

Anadolu Ajansı (AA), 2019’a damga vuran olaylara ait fotoğraflarını oylamaya sundu. Oylama sonucunda, AA foto muhabirlerinin Türkiye ve dünya gündemini etkileyen en önemli fotoğrafları arasından üç kategoride “Yılın Fotoğrafları” seçilecek.