SON DAKİKA

Tarsus Ülkü Ocaklarının Düzenlediği Konferansa Büyük İlgi

Bu haber 12 Aralık 2019 - 15:36 'de eklendi ve 200 kez görüntülendi.

Türk Milliyetçiliğinin fikir öncülerinden, Türkolog, Şair-Yazar, dava adamı merhum Hüseyin Nihat Atsız’ın ölüm yıldönümünde Tarsus Ülkü Ocaklarının tertip ettiği anma programı çerçevesinde konferans büyük ilgi gördü.


Ülkü Ocakları Eğitim Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Ferit Salim Şanlı’nın konuşmacı olarak katıldığı etkinlikte Atsız’ın hayatı, dünyaya bakışı, siyasal duruşu, eserleri ve hatıraları anlatıldı.

Ülkü Ocaklı gençlerin oratoryo gösterisi hazırladığı konferansın açılış konuşmasında Tarsus Ülkü Ocakları Başkanı Ziya Körüklü “Türk dünyasının birlikte hareket edebilmesi ülküsünün ilk basamağı en yakınımızla kolektif hareket edebilme şuuruna vakıf olabilmektir. Bu manada merhum Atsız Beyin hayali, bu salonda bu duyarlı kalabalığın huzurunda birinci görev olarak gerçekleşmiştir. Umudu Türkçe sevdası Türkçe olan siz dava arkadaşlarımızın; büyük mütefekkir Atsız Beyi anma programımıza ve Ülkü Ocaklarına verdiğiniz destek ve sorumluluk bilinci için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum’ dedi.