SON DAKİKA

Tarsus Gülserin Günaştı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mezuniyet Töreni yapıldı.

Bu haber 12 Haziran 2017 - 8:40 'de eklendi ve 1.010 kez görüntülendi.

Tarsus Gülserin Günaştı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Sağlık Meslek Lisesi) 2016-2017 yılı mezuniyet töreni Okul Bahçesinde yapıldı. Büyük bir katılım ve coşkuyla yapılan mezuniyet töreni mezunları sevindirirken velileri duygulandırdı.

Törene Tarsus Kaymakamı Yüksel Ünal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Murat Tarsuslu, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Füsün Kaleli, okul müdürleri, öğretmenler ve veliler katıldı.

Bu yıl okuldan 92 Hemşire, 87 Acil Tıp Teknisyeni, 23 Tıbbi Sekreter ve 23 Laboratuvar Teknisyeni olmak üzere toplam 225 sağlık personelinin mezun olduğu öğrenildi.

Okul Müdürü Muhammet Özgür, Okul ile ilgili bilgiler verdiği açılış konuşmasında “Okulumuz Toplam Kalite Yönetimi anlayışıyla, ortak akıl esas alarak yönetilmektedir. ‘Sağlık Eğitiminde Marka Olmak’ ifadesiyle formüle ettiğimiz vizyonumuzun ürünü olan öğrencilerimizin başarılarından gurur duyuyoruz.” dedi

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı da konuşmasında mezun öğrencilere, sağlık personeli olarak insan sağlığı gibi önemli konuda görev alacak olmaları sebebiyle büyük bir sorumluluk üstlendiklerini, ailelerine ve ülkelerine karşı görevlerini yerine getirirken  daima en iyisini yapmaya gayret etmelerini, bu okulda çok iyi  eğitim aldıklarına inandığını belirterek öğrencileri ve ailelerini  tebrik etti.

İlçe Kaymakamı Yüksel Ünal da öğrencilere hitap ederek; hayata hazırlanırken bir çok güçlükler çekildiğini, bu güçlüklerin insanın olgunlaşmasında büyük katkıları olduğunu; aldıkları eğitimle yetinmeyerek kendilerini ömür boyu geliştirmelerini, daha üst öğrenimlerine de devam ederek mutlaka üniversite okumalarını; anne ve babaların verdiği emekleri unutmamalarını, onların evlatlarının başarılı ve mutlu olmalarından başka bir beklentilerinin olmadığını; ailelerinin ve öğretmenlerinin harcadığı emeklerin karşılığını verecek kişilikte insanlar olmalarının beklendiğini ifade etti. Öğrencilerin yetiştirilmesinde emeği geçen öğretmenleri ve programı hazırlayanları tebrik etti. Mezunlara başarılar diledi. Nisan ayında ahirete irtihal eden hayırsever işadamı Merhum Zühtü Günaştı ve Merhume Gülserin Günaştı’nın bir çok eğitim kurumunun yanında, bu öğrencilerin eğitim aldığı bu okulu da yaptırdığını, kendilerini şükranla andığını ifade etti.

Konuşmaların ardından Bayrak ve Flama teslimi yapıldı. Okul birincisi Zeynep Erdoğan tarafından 11. Sınıfların birincisine Bayrak teslimi; Okul ikincisi Meryem Karakaya tarafından 11. Sınıfların ikincisine flama teslimi yapıldı. Mezun öğrencilere meslek andı Sağlık Hizmetleri Alan Şefi Meryem Keskinnişancı tarafından okutuldu. Dereceye giren öğrencilere diplomaları ve plaketleri verildi. Okul yaş kütüğüne okul birincisi tarafından plaka çakılmasının ardından protokol üyeleri ve öğretmenler tarafından diğer öğrencilere diplomaları verildi.

Emekliye ayrılacak olan Sağlık Hizmetleri Alan Şefi Meryem Keskinnişancı’ya İlçe Kaymakamı Yüksel Ünal tarafından emeklilik plaketi verildi.

Büyük bir coşku ile geçen mezuniyet töreni Öğrencilerin kep atmalarıyla tamamlandı.

mersin escort