SON DAKİKA

TARSUS BELEDİYE MECLİSİ HAZİRAN AYI İKİNCİ TOPLANTISINI YAPTI

Bu haber 06 Haziran 2017 - 17:05 'de eklendi ve 547 kez görüntülendi.

Tarsus Belediye Meclisi Haziran ayı ikinci olağan toplantısını gerçekleştirdi.

Açılış, yoklama ve saygı duruşunda bulunulmasının ardından 01/06/2017 tarih ve 2017/6-1 sayılı Meclis Zabıt Tutanağının oylanması ile başlayan Meclis, komisyondan gelen evrakların görüşülmesine geçti.

Tarsus Tarihi Ticaret Merkezi projesi kapsamında kullanılmak ve bölgenin enerji ihtiyacını karşılamak üzere trafo yerinin ileride yapılması planlanan 1/1000 ölçekli Koruma Amaçlı İmar Planında trafo alanı olarak işaretlenmesi ve tahsisi oy birliğiyle kabul edilirken, taşınmaz satış gelirleri karşılık gösterilmek kaydıyla 77.300.000 TL. denkliği sağlanarak ilgili müdürlüklerin bütçe kodlarına 77.300.000 TL’lik ek bütçe aktarılması oy çokluğuyla kabul edildi.

Dilek ve temenniler bölümünden söz alan Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, alınan kararların hayırlı olmasını diledi.

Başkan Can, “Her konuda olduğumuz gibi bu konuda da şeffafız. Ek bütçe konusuna şu şekilde açıklık getirmek istiyorum. Anıt Mahallemizde kamulaştıracağımız alan hesapta yoktu, Hasbahçe hesapta yoktu, güneş enerjisinin 3’ncüsü 5 milyon, Hasbahçe ile Anıt’ı topladığımız zaman  10 milyon toplam 15 milyon.  Kapanan beldeler ve 21 tane köy okulu, buda yaklaşık 10 milyona yakın bir ödenek gerekiyor. Bunlarda hesapta yoktu. Yeni araçlar da bütçemizde yoktu. Mevcut revizyonla ilgili yapacağımız Pazar yerleri  yoktu. Bütün bunları topladığımızda ek bütçenin yeri netleşiyor. Paramız var, çok şükür. Yeri ve zamanı geldiğinde harcamak için altlığı oluşmadığı için harcayamıyoruz. Yoksa zaten yatırıma dönüştüreceğiz. Birşeyi satsak dahi yerine yatırım olarak bir şey yapıyoruz. Kimsenin endişesi olmasın. Borçlanmıyoruz, yatırım yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Hakkaniyeti uyguluyoruz. Şeffaf belediyecilik anlayışıyla çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz. Boş konuşmuyoruz icraat yapıyoruz” dedi.

mersin escort