SON DAKİKA

TALAY, BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Bu haber 24 Eylül 2018 - 11:03 'de eklendi ve 477 kez görüntülendi.

Tarsuslu hemşehrimiz,  Kültür eski  Bakanı İstemihan Talay, CHP Mersin İl Başkanlığı’nda    bir basın toplantısı gerçekleştirdi.

CHP Mersin il binasında  düzenlenen büyük açıklama mitingine,CHP Mersin İl  BAŞKANI Adil Aktay, ilçe başkan ve yöneticileri,Mersin CHP bazı eski ve yeni milletvekilleri, Meclis üyeleri,partililerin yanısıra, çeşitli partilerden üç bine yakın insan katıldı..

CHP de adeta eski heyecanlı günlerin yaşanmasına sebep olan M.İstemihan Talay, parti önündeki anayola ve bahçeye sığmayan halkın arasından kürsüye, oluşturulan koridordan izdiham yüzünden güçlükle ilerleyebildi… Coşkulu kalabalığa konuşan Mersin B.Belediye Başkan A.Adayı Talay şunları söyledi…

” Artık Mersin’de yeni bir sayfa açma zamanı gelmiştir..Halkımız arasında ırk,din,dil mezhep ve parti ayırımı yapmadan Mersin’i hep birlikte yönetme zamanı gelmiştir..

‘Bakanlığımda olduğu gibi, Mersin belediyesinin de kapısı tüm halkımıza açık olacaktır….”

Talay konuşmasını, herkesten destek beklediğini ifade ederek noktaladı. Talay konuşmasının ardından partililerin sorularını yanıtladı, onların öneri ve görüşlerini dinledi.

Bazı siyasi otoriteler Talay’ın belediye başkan adaylığına kesin gözle bakıyorlar…

Mersin,Tarsus,Silifke, Anamur’daki bazı güçlü siyasi otoriteler,sağdan da,doğulu kesimden de, oy alabilecek tek adayın  Talay olduğunu belirterek,CHP Mersin’de seçimi ancak Talay ile alabilir şeklinde konuşuyorlar..

Pazar günkü ilgi ve izdiham Talay’ın hala partide ve halk nezdinde güçlü ve sevieln bir siyasetçi olduğunu gösterdi…

Haber-Foto: Yakup Boncuk