SON DAKİKA

MTOSB YÖNETİM KURULU’NDAN TARSUS TSO’YA ZİYARET

Bu haber 13 Haziran 2017 - 9:52 'de eklendi ve 569 kez görüntülendi.

Geçtiğimiz günlerde yapılan 13. Olağan Genel Kurul toplantısı sonunda yeniden Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine seçilen Sabri Tekli ve çalışma arkadaşları, Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı H. Ruhi Koçak’ı makamında ziyaret etti.

TSO Meclis Başkanı Ali Kıraç ve TSO yöneticilerinin de hazır bulunduğu ziyaret sırasında konuşan MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, kendilerine bu süreçte destek veren herkese teşekkür etti.

Yeni dönemde en önemli çalışmalarının 3. Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulması ve uzun yıllardır çözülemeyen otoyol bağlantı yolu probleminin çözümü olacağının altını çizen Başkan Tekli, “3. OSB’nin kurulması ve mevcut OSB’nin otoyol bağlantısının yapılması ile ilgili çalışmalarımızı çözüme kavuşturma adına yoğun şekilde mücadele ediyoruz. Organize Sanayi Bölgemiz, bölgemiz ekonomisinin ve ticaretinin kalbinin attığı yer. Amacımız OSB’mizin bugüne getirdiği çizgisini daha da yukarılara taşımaktır. Mersin şu an Türkiye’nin en hareketli şehirleri arasında yer alıyor. İstihdamın artması adına bizde elimizden gelen çabayı yapacağız. Bu noktada da 3. OSB için yoğun şekilde çalışıyoruz” dedi.

Başkan Sabri Tekli, Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası’nın Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kurma konusunda yaptığı proje girişimlerini yakından takip ettiklerini kaydederek, “Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası’nın bölgemize bir Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kazandırma çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Bu konuda teknik veya başka konuda bizim üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız. Bu proje ile bölgemiz tarımı ve sanayisi atılım yapacaktır” ifadelerini kullandı.

MTSOB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli ve yönetim kurulunda yer alan arkadaşlarına nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini ileten Tarsus TSO Yönetim Kurulu Başkanı H. Ruhi Koçak ise “Bu tip görevler ciddi sosyal faaliyetlerdir. Göstermiş olduğunuz başarılı çalışmalar nedeniyle güvenoyu alarak bir dönem daha seçilmiş olmanızdan dolayı ayrıca sizleri tebrik ediyorum. Zaten Tarsus TSO olarak sizlerin bir paydaşıyız. Sizlerle birlikte çalışmaktan memnun olduğumu belirtmek istiyorum” dedi.

Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi konusunda çalışmalarının yoğun şekilde devam ettiğine vurgu yapan Başkan Koçak, “Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin hayata geçmesiyle birlikte dört mevsim boyunca ürün alınabilen Tarsus ve bölgemizde, üretilen sebze ve meyvelerin işlenebilmesi için tesisler açılacak. Tabi bu fabrikalara tedarik ürün sağlayacak olan işletmelerde Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgemizde yer alacak. Projemizi genişletilebilir ve ulaşılabilir şekilde hayata geçirmeyi hedefliyoruz.

Umarım, Tarsus’un ve bölge halkının ve özellikle üreticilerimizin umutla bekledikleri bu proje bir an önce hayata geçer ve sanayicimizde uygun bir noktada yatırım yapma imkanı bulur” diyerek sözlerini tamamladı.

Ziyaret sırasında Başkan Sabri Tekli, Başkan Koçak’a çiçek verirken, günün anısına da Sabri Tekli’ye plaket takdim etti.

mersin escort