SON DAKİKA

Dermakozmetikte yaz dönemi

Bu haber 01 Haziran 2017 - 10:24 'de eklendi ve 576 kez görüntülendi.

Yaz mevsiminin girmesiyle birlikte özellikle kadınların dermakozmetik işlemlere olan ilgisi artarken, Medical Park Tarsus Hastanesi Dermatoloji Kliniği de sezona başlangıç yaptı. Klinik, Dermatoloji Uzmanları Dr. Mehmet Erol Ak ve Dr. Neslihan Dönmez yönetiminde hastalara hizmet veriyor. Klinikte dermakozmetik işlemler, ileri teknoloji cihazlarla yapılıyor.

ÖZELLİKLİ İŞLEMLER YAPILIYOR

Tarsus’ta 6 yıldız hizmet veren Medical Park’ın Dermatoloji Kliniği’nde, saç ekimi, botox, epilasyon, carbon peeling, cilt bakımı, mezoterapiler, PRP, dövme silme, lazerle ben alma, cilt gençleştirme ve sıkılaştırma başta olmak üzere birçok işlem hastane ortamında ve uzman doktor kontrolünde yapılıyor. Klinikte, dermakozmetik teknolojinin en ileri ürünleri olan Altın İğneli Fraksiyonel Radyofrekant, Q Switch Nd. Yag Lazer ve Fraksiyonel CO2 Lazer cihazları bulunuyor.

RUHSATSIZ YERLERDEN UZAK DURUN

Dermatoloji Uzmanı Dr. Neslihan Dönmez, özellikle kadınlara, ciltle ilgili işlemleri yaz sıcakları bastırmadan yaptırmalarını önerdi. Dr. Neslihan Dönmez, “İçinde bulunduğumuz haftalarda özellikle PRP ve mezoterapi işlemleri, yaza daha ışıltılı bir ciltle girmek için carbon peeling yapılabilir. Dermakozmetik işlemlerin, uzman doktor gözetiminde, bilimsel yöntemlerle çalışan merkezlerde yaptırılmasını öneriyoruz. Merdivenaltı, ruhsatsız, eğitimli ve yetkili personelin olmadığı işletmelerden uzak durmak gerekiyor. Aksi halde çok ağır sağlık sorunları yaşanabiliyor” dedi.

mersin escort