SON DAKİKA

CHP’li Atıcı Antrenörlerin İl Dışı Görevlendirme Ödenekleri İle İlgili soru önergesi verdi

Bu haber 13 Haziran 2017 - 19:08 'de eklendi ve 457 kez görüntülendi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Prof. Dr. Aytuğ Atıcı, il dışı okul spor müsabakalarına giden beden eğitimi öğretmelerine, görevli hakemlere ve kurslarda görev yapan öğretmenlere ödenek verilmediği iddialarını Gençlik ve Spor Bakanı’na sordu.

Okul spor müsabakaları için il dışına görevli giden hakem ve antrenörlerin, giderlerini kendi imkânları ile karşılamak zorunda kaldığını ve bu durumun görevlilerin ekonomik olarak zor durumda bıraktığını belirten Atıcı, bu durumun devam etmesi halinde, öğretmen, hakem ve antrenörlerin önümüzdeki dönemde karşılaşmalara katılmama riskinin ortaya çıkacağını ifade etti.

 

Aynı şekilde başta Mersin olmak üzere birçok il bünyesinde bulunan Gençlik Merkezlerinde, Matematik, Halk Dansları ve çeşitli derslerde görev alan öğretmen ve çalıştırıcıların da ödeneklerini alamadıkları iddialarına değinen Atıcı, Gençlik ve Spor Bakanı’nın yanıtlaması istemiyle şu soruları yöneltti;

 

1- Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri son bir yıl içinde il dışında görev verdiği çalışanlarına ödeneklerini zamanında ödemiş midir?

2- Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türk sporunun gelişmesinde önemli bir payı olan okul sporlarına katkıda bulunmak için herhangi bir bütçe ayırmış mıdır?

3- Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün 18 dalda 26 antrenöre 2016 yılından itibaren ödemelerini yapmadığı iddiaları doğru mudur?

4- Gençlik Merkezleri’nde, Matematik, Halk Dansları ve çeşitli derslerde görev alan öğretmen ve çalıştırıcıların da ödeneklerini alamadıkları doğru mudur?

5- Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün mevcut toplam borcu ne kadardır?

6- Türkiye’nin ekonomisi öğretmen, antrenör ve çalıştırıcılara hak ettikleri parayı ödeyemeyecek kadar kötü müdür?

mersin escort