SON DAKİKA

CHP Tarsus Kadın Kolları Kahvaltıda buluştu

Bu haber 05 Mayıs 2018 - 17:23 'de eklendi ve 627 kez görüntülendi.

CHP İlçe Kadın Kolları Şelale Küçük Ada’da CHP’ye gönül vermiş partili kadınlara kahvaltı düzenledi.

Düzenlenen kahvaltıya CHP Tarsus İlçe Başkanı Ali İlk,İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, CHP Mersin Milletvekili A.Adayı Dilara Özkına,CHP İl Disiplin Kurulu Başkanı ve CHP Mersin Milletvekili A.Adayı Av.Semra Kabasakal,STK Kadın Temsilcileri,CHP’ye gönül vermiş kadınlar ve Basın Mensupları katıldı.

Kahvaltıda kısa bir konuşma yapan İlçe Başkanı Ali İlk şu görüşlere yer verdi.
Değerli Kadın Yoldaşlarım,
Zorlu bir mücadelenin arefesinde olduğumuz bugün,partimiz çağrısına uyarak bu mütevazi toplantımıza katılan tüm dava arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum.

Kardeşlerim…! Dostlarım….!
Tüm devlet kurumlarının tahrip edildiği devletin çivilerinin boşaltıldığı,toplumun birlikte yaşama,barış ve dostluk duygularının dinamitlendiği 16 yıllık AKP pratiğini hep birlikte yaşadık.Geldiğimiz nokta toplumun çürüme ve çöküş noktasıdır.Kadını insan ve yurttaş olarak bile görmeyen,çağ dışı bir anlayış,ne yazık ki pervasızlığını bizlere rağmen göstermeye devam ediyor.

Laik devlet çöktükçe,bu çöküşten en çok nasiplenen kadınlar ve çocuklar olmaktadır.Tüm toplumun gözü önünde tacize,tecavüze uğramakta,cinayete kurban gitmektedirler.Eğitim kurumları,cumhuriyetin laik kurumları olmaktan çoktan çıkmışlardır.

İşte o nedenle 24 Haziran’ı başta kadınlarımız olmak üzere yeni bir toplumsal şahlanışın miladı olarak görüyoruz.
25 Haziran da başta kadınlarımız olmak üzere yeniden özgürleştireceğiz ya da sonu görülmeyen bir tünele hep birlikte gireceğiz.
Bugünden başlayarak,vereceğiniz onurlu mücadeleyi şimdiden kutluyor,hepinize başarılar diliyorum.