SON DAKİKA

Cep telefonumuzda batarya süresini nasıl uzatırız?

Bu haber 21 Ağustos 2016 - 22:32 'de eklendi ve 9.938 kez görüntülendi.

Gelişen teknolojiye rağmen hali hazırda değişmeyen en büyük sorunlardan biri cep telefonlarımızın batarya süreleridir. Bu pil süresini uzatma için size 10 taktik.

1- En büyük pil yiyen ışıktır. Ekran aydınlatma ışığını otomatikte kullanın. Bu gündüz ve gece ortama göre ışığı ayarlayacaktır ve bataryanızı ekonomik kullanmanıza sebep olacaktır.

cep ekran aydinlatma otomatik

2- Gerekli olanlar haricinde uygulama bildirimlerini kapalı tutun. Bunu yapmak için ayarlardan uygulamalara gelin ve istediğiniz uygulamayı tıkladığınızda bildirimleri kapatı göreceksiniz

cep bildirimleri kapatma

3- Kullanmadığınız zamanlarda ekranın kapanma süresini azaltın. Biz 30 saniye tavsiye ediyoruz.

cep ekran kilidi

4- Elektronik aletler sıcağı sevmez. Bu yüzden telefonunuzu sıcak ortamlardan tutmayın.

5- Kullanmadığınız anlarda wifi’yi kapalı tutun. Sürekli wifi arayarak pilinizi süresini azaltacaktır.

6- Arka planda çalışan uygulamalar hep telefonunuzu yavaşlatır hem de pil ömrüne ciddi etki edecektir. O yüzden uygulamayla işiniz bittiğinde çalışan uygulamalara bakıp gereksizleri kapatın.

7- Aynı şekilde bluetooth, 3g, 4g leride kapatmanız pil ömrüne etki edecektir.

8- Cihazınızın güvenliği için hem de pil süresi için işletim sisteminizin güncelliğini koruyun. Yeni güncellemeleri takip edin.

9- Telefonunuzun pil tüketimine etki eden diğer bir faktör cebinizin bildirimlerindeki titreşim özelliğidir. Telefonunuzdaki titreşim özelliğini de gerekli olmadıkça kullanmazsanız pil sürenize ciddi katkı sağlayacaktır.

10- Cihazınızı uzun süre şarj edemecekseniz pil tasarruf modunuda tavsiye ederiz. Bu seçeneğe ayarlar bölümünden ulaşabilirsiniz.

powerbank

Tabi bütün bunlara rağmen bizler sizlere taşınabilir şarj cihazınızı her zaman tavsiye ediyoruz. 12.000 Miliamperlik bir powerbank sizi uzun süre idare edecektir. Elektronik marketlerde powerbank ları 70-80 tl civarlarına alabilirsiniz. 12.000 lik bir powerbank cihazınızı mah (miliamper/hour) değerine göre en az 4-5 defa şarj edecektir. Umarız faydalı bir yazı olmuştur.