SON DAKİKA

BÜYÜKŞEHİR’DEN KENT MERKEZİNDEKİ TRAFOLARA ESTETİK DOKUNUŞ

Bu haber 08 Haziran 2017 - 19:12 'de eklendi ve 547 kez görüntülendi.

Hayata geçirdiği Kentsel Tasarım ve Yenileme Projesi ile kent merkezini tarihi dokusuna zarar vermeden yeni bir görüntüye kavuşturan Mersin Büyükşehir Belediyesi, kurum trafolarında yaptığı düzenlemeler ile oluşan görüntü kirliliğine son veriyor.

Mersin’i hak ettiği konfor ve estetiğe kavuşturmak amacıyla kısa süre içerisinde kent merkezini baştan aşağı yenileyerek, modern, yenilikçi ve örnek bir belediyecilik anlayışı sergileyen Mersin Büyükşehir Belediyesi, tamamlayıcı çalışmalarına devam ediyor.

Kent merkezindeki yaklaşık 200 adet kurum trafosunda tarihi Tarsus evlerini andıran giydirmeler yapan Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları ile bakımları ve yenilemeleri yapılmayan trafoların oluşturduğu görüntü kirliliği, yerini modern ve temiz bir görüntüye bıraktı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı marangozhane bölümünde imal edilen ve tarihi Tarsus evlerinin görünümüne sahip olan trafo giydirmeleri Mersinliler tarafından da beğeni topladı. Yapılan uygulamadan duydukları memnuniyeti dile getiren vatandaşlar, hem kırık ve bakımsız olan kurum trafolarının oluşturduğu tehlikenin önüne geçildiği hem de kent merkezine yakışır bir görüntünün oluşturulduğunu ifade etti.

mersin escort