SON DAKİKA

Başkan Kaya ve Başkan Koçak’tan Yeni Yatırımcı Tarsus Un’a Ziyaret

Bu haber 06 Aralık 2019 - 18:07 'de eklendi ve 305 kez görüntülendi.

Tarsus Ticaret Borsası ve Tarsus TSO , üye ziyaretleri kapsamında yeni yatırım ve iş alanı yaratan, istihdamı arttıran üyeleri ile buluştu.

Borsa Başkanı Murat Kaya, Tarsus TSO Başkanı H. Ruhi Koçak ve Borsa Meclis Üyesi Nail Uçak tarafından Tarsus ekonomisine ve ticaretine yönelik yeni yatırımlarını tamamlayan TARSUS UN SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ yöneticilerine ziyarette bulundu.

Tarsus’un iki önemli kurumunun gerçekleştirdiği ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade eden firma yetkilileri Bekir Tosun, Hamit Yıldızgörer, Metin Yıldızgörer ile  gerçekleştirilen sohbette   ülke günceli, ekonomi ve ticaret konuları konuşuldu.

Günlük 750 ton un kapasitesine sahip ve 20 bin tonluk depolama alanı ile bölgenin en modern un fabrikasının yatırımını gerçekleştirdiklerini ifade eden firma yöneticileri, yatırımcılara da seslenerek  Tarsus’a yatırım yapmanın en doğru seçim olduğunu ifade ettiler.

Başkan Murat Kaya, yeni bir işletmenin, dışarıdan bir yatırımcının Tarsus’u tercih ederek Tarsus’a ekonomik ve ticari hacim kazandırmasının çok önemli olduğunu ifade ettiği ziyarette, “Tarsus’un ekonomisine , ticaretine lokomotif olacak yeni yatırımların kentimize yapılması bizleri sevindiriyor. Tarsus ‘da yatırım yapan, istihdam oluşturan tüm yatırımcılarımıza minnettarız. Ben inanıyorum ki ilerleyen zamanlarda Tarsus eskisi gibi sanayisi ile birlikte anılmaya başlayacak ve şehrimiz sanayi alanında da yeniden adından söz ettirecektir. Tarsus’a verdiğiniz önemi firmanızın adıyla da perçinlemişsiniz. Hayırlı uğurlu olsun. Borsa olarak her zaman sizinleyiz. Bizim  gücümüz üyelerimiz.” ifadesinde bulundu.