SON DAKİKA

BAŞKAN CAN, LYS’YE GİRECEK TÜM ÖĞRENCİLERE BAŞARILAR DİLEDİ

Bu haber 08 Haziran 2017 - 17:55 'de eklendi ve 447 kez görüntülendi.

Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, üniversite sınavına katılacak olan tüm öğrencilere başarılar diledi.

Üniversiteye girişte ikinci aşama olan Lisan Yerleştirme Sınavı’nın (LYS) 10 Haziran’da başlayacağını hatırlatan Başkan Can, sınavın gençlerin geleceği açısından öneminin büyük olduğunu belirtti.

Cumartesi ve Pazar günü yapılacak olan Lisans Yerleştirme Sınavı’nda öğrencilerin heyecanlarını bir kenara bırakmasını isteyen Belediye Başkanı Şevket Can, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilecek sınavın gençlerin hayata atacakları en önemli adımlardan birisi olduğunu ifade etti.

Sınava hazırlanmakta olan gençlerin büyük bir stres altında bulunduğunu ifade eden Başkan Can, sınavlara aynı stresle girmenin çok yanlış olacağını belirtti.

Başkan Can, 10-11 Haziran ve 17-18 Haziran tarihlerinde, Türkiye genelinde yapılacak LYS’nin gençlerin geleceklerini belirleyeceğini belirtti.

Tüm öğrencilere başarılar dileyen Başkan Can, “Sevgili öğrenciler, sizlerin iyi bir eğitim ve iyi bir meslek sahibi olmanızı istiyoruz. Toplumun ilerlemesi ve eğitim seviyesinin üst seviyelere çıkması için gençlerin yanındayız. Eğitim camiasının yanında, yerel yönetimler olarak bizler her zaman destek vereceğiz. LYS’de hepinize başarılar diliyorum” ifadesini kullandı.

mersin escort