SON DAKİKA

BAŞKAN CAN, “HER MAHALLEDE HİZMETLERİMİZ BİRER BİRER DEVREYE GİRİYOR”

Bu haber 04 Mayıs 2018 - 23:21 'de eklendi ve 593 kez görüntülendi.

Tarsus Belediyesi tarafından Akşemsettin Mahallesi’nde yaptırılan Vuslat Halı Saha düzenlenen törenin ardından hizmete girdi.

İlk olarak söz alan Akşemsettin Mahallesi Muhtarı Adnan Özgür, mahallelerine yapılan hizmetler için teşekkür etti.

Muhtar Özgür, “Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutacak olan şey en başta spordur. Bu halı bu açıdan çok önemlidir. Bu tesisi mahallemize kazandıran Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum ” dedi.

Öncelikle Akşemsettin Mahallesi’ndeki yapılan hizmetleri anlatan Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, her mahalleye ihtiyacı olduğu eseri yaptıklarını söyledi.

Başkan Can,  “Akşemsettin mahalle muhtarımızla yaptığımız görüşmelerde bizlerden halı ve cami ihtiyacı olduğunu belirtmişti. Bizde imar değişikliği yaparak burada gerekli düzenlemeleri yaptık. İhalesini gerçekleştirdik ve inşaatına başladık. Meclis üyemiz Mehmet Sabırlı beye hepimizin adına teşekkür ediyorum“ şeklinde konuştu.

Belediyenin yaptığı ve yapacağı diğer projeleri anlatan  Başkan Can, “Fahrettinpaşa, Barbaros, Şahin Mahallesi, Bahçe mahallesi olmak üzere 4 halı saha inşaatımız devam ediyor. Yakında bunları bitirip gençlerimizin hizmetine sunacağız. Temelini attığımız Yarbay Şemsettin, Anıt mahallemizde pazaryeri inşatlarımız başladı. Cumhuriyet Mahallemizde önümüzdeki günlerde temelini atacağımız pazaryeri ile 3 pazaryeri inşaatımız devam ediyor. 2 camii inşaatımızı ibadete açtık. 9 cami inşaatımız şehir içi ve köylerimizde başladı. Çay bahçesi inşaatlarımızın bazıları başladı,  bazıları yakında başlayacak. Üretken belediyecilik anlayışımızla belediyemiz kendi elektriğini üretiyor. Yılda 3.5 milyonluk elektrik üreteceğiz. Berdan 1 projemiz bitme aşamasında. Lokantaların ihalesini gerçekleştireceğiz. Tarsus’umuz 120 dönümlük bir yeşil alana kavuşmuş oluyor. D-400 karayolundan Devlet Bahçeli bulvarına kadar uzanacak olan bu proje Tarsus’un çehresini değiştirecek. Toplam uzunluğu 6.5 km. Kırklarsırtı Mahallemizdeki 15 bin kişilik gösteri merkezi inşaatımız bitti. Cephe kaplama işi kaldı, ihalesi yapıldı. 2-3 ay içerisinde bitecek inşallah. 13 mahallemizde kentsel dönüşüm işaretlemiştik. Mahallelerimizde yavaş yavaş başladı. Uzun bir süreç önemli olan adını koymaktı. Otel projemizin ihalesini yaptık. 10.800 m2 lik yerde temelini atacağız. 103 odalı 4 yıldız konseptinde 150 milyonluk otel, ofis, işyeri ve konut projesi şehrimize hayırlı uğurlu olsun. 129 köyümüzün 60’nda parke çalışması bitti. Park çalışmaları başladı. Bu yılın sonuna kadar hepsinde park ve parke çalışmalarını tamamlamış olacağız. Kapanan belde belediyelerimizin restorasyon çalışmalarını tamamladık. Eski maliye binamızı bu yılın sonunda odalar birliği binası olarak teslim edeceğiz. Konut projemiz uygulama projesine geçti. 3-4 ay içerisinde üye kaydına başlayacağız. Tarsus’umuzda herkesi evlendireceğim. Traktörcüler pazarımızı pazartesi günü açacağız. Haftada birgün açacağımız bu Pazar bölgemizde önemli bir eksiği kapatacak. Şehrimize çok faydası olacaktır. Hanımelleri pazarının da açılışını yapacağız. Şehrimizdeki, köylerimizdeki hanımlar kendi elemeği göz nuru ürünlerini buralarda satabilecekler. Şu anda Daniyal Peygamber meydanın yanındaki alanda,  haftada birgün pazartesi günü yapacağız” dedi.

335 BİN İNSANIMIZ İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Başkan Can, “Birinci önceliğimiz şehrimizde huzurumuzun ve kardeşliğimizin devam etmesi. Çünkü huzurumuzun ve kardeşliğimizin olmadığı yerde hizmet yapmanın da bir anlamı yoktur. 335 bin insanımızın burnu kanamaması için gündüz yorulmadan gece uyumadan çalışıyoruz. Bunu yaparken de kimseyi ayırt etmedik etmeyeceğiz. Vuslat halı sahamız Akşemsettin mahallemize hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

Mersin Milletvekili Baki Şimşek, “Her Cuma açılış hizmet rüzgarı devam ediyor. Yine hayırlı bir hizmet. Öncelikle başkanıma sonra ekibine teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Osmaniye Milletvekili Doç. Dr. Ruhi Ersoy ise, “Tarsus’ta olmaktan çok mutluyum. Kutalmışoğlu Süleyman Şah’ın, Daniyal Peygamberin, Esbah-ı Kehf’in maneviyatının üzerine kurulmuş, adeta Selçuklu Kartalının Toroslardan tüm Türk Dünyasına hitap eden bu karargahın mimarlarını tebrik ediyor, teşekkür ediyorum. 1994 beri 3 hilali burada dalgalandırmanın emekle, sevgiyle örülmüş bir işçilik olduğunu gördüm. Gece uyumadan, gündüz yorulmadan Tarsus’ta Türk milletinin her rengine hizmet veren ve camiam adına, ülkücü harekat adına temsil eden  her bir arkadaşımla gurur duydum. Şuan Mersin Büyükşehir Belediyesine hizmet etmekte olan Burhanettin Başkana da gıyabından büyük bir selam ediyorum. Onun hizmet yumağını genişletmeye gayret eden Şevket Can kardeşimi de teşekkür ederim, gayretli çalışmalarında başarılar dilerim. Tesis hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Tarsus Kaymakamı Yüksel Ünal, bu tesislerde geleceğin sporcularının yetişeceğini söyledi.

Kaymakam Ünal, “Burada gece gündüz futbol oynanacak bir halı saha açıyoruz. Futbolda önemli olan attığın gollerden ziyade attığın karşılıklı paslardır. Karşılıklı işbirliğidir. Ekibi tanımaktır. Ruhu tanımaktır. Hevestir. İnşallah bu açacağımız tesisten güzel oyuncular yetişir. Hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından yapılan dua ile Vuslat Halı Saha’nın kurdelesi kesildi. Sahada ilk maçı da protokol üyeleri yaptı.